WINNERS PROVINCIAL & NATIONAL FINALS 2018

Choirs Class 101 Second Place - Testostertones (Catholic Central High School)
- Conductor Don Sills

Choirs Class 103 First Place - Catholic Central High School Chamber Choir
- Conductor Don Sills

Choirs Class 106 First Place - Catholic Central High School Junior Choir
- Conductor Don Sills

Choirs Class 108 Provincial Finalist - Matthews Hall - Conductor Georgina Galba

Orchestras Class 3 Second Place - Catholic Central High School Junior Strings  - Conductor Carolyn Martinelli

Orchestras Class 5 Honourable Mention London Central Secondary School Senior Chamber Orchestra - Conductor Imraan Haq

Brass - Open Level Second Place - Graham Lumsden (Trumpet)
Guitar - Grade 10 Level First Place - Jaehyun Cha
Guitar - Grade 8 Level First Place - Madeline Hall (Toronto)                                                           

Guitar - Grade 8 Level Third Place - Tommy Sydor                                                                  

Musical Theatre - Elementary Level Provincial Finalist - Ally Pym
Musical Theatre - Elementary Level Provincial Finalist - Lėla Tamas
Musical Theatre - Intermediate Level Provincial Finalist - Dominique DelBen
Musical Theatre - Intermediate Level Provincial Finalist - Mackenzie Spoelstra
Musical Theatre - Senior Level Provincial Finalist - Ryan Krause
Piano - Open Level Honourable Mention - Lili Ahopelto
Piano - Open Level Provincial Finalist - Jasmine Ryu Won Kang
Piano - Diploma Level First Place - Hugo Russell                                                         

Piano - Diploma Level Provincial Finalist - Ingrid Huang                                          

Piano - Diploma Level Provincial Finalist - Alexander Friesen (St. Thomas)
Piano - Grade 10 Level Third Place - Jowoon Lee
Piano - Grade 10 Level Honourable Mention - Kevin Alexander (Woodstock)              

Piano - Grade 10 Level Honourable Mention - Julia Friesen (St. Thomas)
Piano - Grade 9 Level Honourable Mention - William Krieger                                                       

 Piano - Grade 9 Level Provincial Finalist - Elizabeth Miller
Piano - Grade 8 Level Honourable Mention - Madeline Hall
Piano - Grade 8 Level Provincial Finalist - Levi Redekop
Piano - Grade 7 Level Third Place - Mimi Zhang (St. Thomas)
Piano - Grade 7 Level Provincial Finalist - Emma Butler
Piano - Grade 7 Level Provincial Finalist - Reuben Redekop
Piano - Grade 6 Level Provincial Finalist - Alexandre Adams                                          

Piano - Grade 6 Level Provincial Finalist - Daniel Alexander (Woodstock)                                                 

Piano - Grade 6 Level Provincial Finalist - Minseo (Jamie) Kang
Piano - Grade 6 Level Provincial Finalist - Zoe Mitchell (Woodstock)
Piano Concerto - Elementary Level Provincial Finalist - Daniel Alexander
Piano Concerto - Elementary Level Provincial Finalist - Zoe Mitchell (Woodstock)
Piano Concerto - Junior Level Third Place - Annie Ruan
Piano Concerto - Intermediate Level Second Place - Hugo Russell                                            

Piano Concerto - Intermediate Level Provincial Finalist - Kevin Alexander
Speech & Drama - Elementary Level Honourable Mention - Angelina FosterdelMundo

Speech & Drama - Junior Level Provincial Finalist - Nikolai Meijer                       

Speech & Drama - Intermediate Level Honourable Mention - Claire Jones-Fright
Strings - Open Level Third Place - Joshua Lee (Violin)
Strings - Grade 9 Level Honourable Mention - Sarah Cupit (Cello)
Strings - Grade 9 Level Honourable Mention - Lily Richards (Cello)
Strings - Grade 9 Level Provincial Finalist - Claire Jones-Fright (Violin)                               

Strings - Grade 7 Level Third Place - Reta Eve Thompson (Cello)
Strings - Grade 7 Level Provincial Finalist - Tessa Duncan (Violin)
Strings - Grade 7 Level Provincial Finalist - Anna Klimchuk (Violin)                     

Strings - Grade 6 Level Second Place - Aiden Geng (Violin) (Windsor)
Strings - Grade 6 Level Third Place - Walker Shuey-Willson (Cello)
Strings - Grade 6 Level Honourable Mention - Kunny Park (Cello)                                    

Strings - Junior Chamber Group Provincial Finalist - El Sistema South London 
Quartet La Gauche - Cynthia Cepeda, Marla Lazar, Gavin Wagter-Barnum, Kierin Wagter-Barnum

Voice - Diploma Level Third Place - Ryan Krause
Voice - Grade 10 Level Provincial Finalist - Maya Chawla
Voice - Grade 8 Level Provincial Finalist - Asha Chawla                                            

Voice - Grade 7 Level Provincial Finalist - Dominique DelBen                                   

Voice - Grade 6 Level Provincial Finalist - Léla Tamas                                                  

 Woodwinds - Grade 8 Level Second Place - Diane Kim (Flute)                                  

Woodwinds - Grade 6 Level Second Place - Etienne Joulin (Alto Saxophone)  

                                                NATIONAL FINALS

CLASS 106 -
DAVID OUCHTERLONY
School Choir, 16 years of age and under
Second Place - Catholic Central High School Junior Choir, Conductor: Don Sills

CLASS 103 - PAUL J. BOURRET
School Choir, 19 years of age and under
Second Place - Catholic Central High School Chamber Choir, Conductor: Don Sills